Prosinec 2007


Definitivní konec....

21. prosince 2007 v 22:00 | 34LT5K4
Asi se naštvu, fakt že jo.... Článek proč to ruším se smazal tak smůla, myslím že stačí jediné....
Už mě to fakt nebaví, pomalu už se do toho adminu ani nedostanu, nevím, proč, ale děje se to jenom na mém blogu, adminům jsem psala, prej se na tom pracuje, to je sice pěkné, ale to už od září a já na to prostě nemám nervy.... Je mi to líto "vyrůstala" jsem tady, nechala jsem tady kus mého života, nikdy se tohle nemělo stát, ale je to tady.
01.9.06 - 21.12.07
Tohle bylo mé pole působnosti, za tu dobu jsem se naučila spoustu nových věcí, měla možnost seznámit se s tunou skvélých lidí, nikdy na vás nezapomenu, jsem vám všem hrozně moc vděčná, že jste sem chodili. Se změnou stanoviště počítám s tím, že asi se na mě vykašlete, ale přece jenom bych byla ráda, kdybyste se občas stavili a nechali koment. Změnit se může cokoli, ale pořád jsem to já, kdo vám píše články. Tak už asi dost keců....

Tak Veselé Vánoce a hepy njů jír!
Baltska

Síla mysli

18. prosince 2007 v 23:59 | Baltska |  Po stopách života
Tento článek asi většinu z vás nebude zajímat, část si řekne že je to blbost, část si bude myslet, že jsem magor, ale já na tohle prostě věřím. Neříkejte, že se vám nikdy nestalo, že když jste neustále na něco mysleli, tak se to stalo. Nejlepší příklad bude asi u simulování nevolnosti. Nechce se ti do školy, řekneš rodičům, že tě bolí hlava. Čím usilovněji na to myslíš a pořád si říkáš, že se fkat musíš tvářit, jakože tě bolí hlava, hlava tě opravdu bolet začne. Takto to v běžném životě funguje se vším. Někdy se účinek projeví víc, někdy míň, někdy ho pociťujeme intenzivněji, někdy ho sotva zaznamenáme, ale jedno je jisté, pokaždé se dostaví. Existujou tisíce a tisíce teorií, stovky náboženských směrů, které vznikly a vyvíjejí se od počátku existence lidské rasy, a neustále půjdou jako věrní přátelé bok po boku, budou se různě prolínat, křížit si cesty, občas si podkopnou nohy, ale navždy zůstanou při sobě. Za tu dobu tyhle směry utrpěly mnoho porážek, přinesly nespočítatelné množství obětí, ale neustále se obměňují a vyvíjejí. Už první kmeny měly své bohy, své rituály, věřili v nadpřirozené síly, obětovaly vše možné, většinou za účelem udobřit si bohy. Někdy jejich činy až hraničily se šílenstvím, ale oni tomu věřili. Ve středověku se upalovaly tzv. čarodějnice. Ale taky to byly jenom obyčejné ženy, které dokázaly něco víc, měly nadpřirozené schopnosti, což se tehdejšímu davu zdálo dviné, nahánělo jim to hrůzu, že ony ovládají něco, o čem oni nemají potuchy, něco jim neznámého, připadali si ohrožení, zranitelní.... Tak museli nebezpečí odvrátit. od počátku existence lidstva existovalo mnoho podob víry, ale vždy se v něčem shodují, nalézáme podobnosti, čím hlouběji prostupujeme do temnot tohoto umění, tím víc nás překvapuje, že skupiny lidí žijící zcela odlišným způsobem života, na druhé straně zeměkoule věří ve stejnou věc. Víra je pro člověka jako voda, sluneční paprsky, až nebudou, zanikne život. Člověk se musí něčeho držet, celý život musí v něco věřit, mít nějaký záchytný bod, který mu pomáhá šplhat dál a dál. Bez víry není život. Ať náš bůh vypadá jakkoli.... Vždycky je s námi a vždy nad námi drží ochrannou ruku.

Asi jsem tím článkem úplně nevyjádřila, co jsem chtěla říct.... Ale tak snad. pro ty, které by to zajímalo, napíšu vám nějaké knížky, které si myslím, že stojí za to do nich aspoň nakouknout.
Cesta k vnitřní síle - Barbara Bergerová
Deset duchovních zákonů a síla mysli
Črodějka po česku - Jenny Nowak
Loď v písku - Jenny Nowak
Nic není nemožné - Tom Bowdon
Butler
Alchymista - Paolo Coelho
Zapomeňte na vyjeté koleje a prošlapte si vlastní cestu - Théréja Jacobs Stewartová
Tyhle knížky si chci určitě půjčit, nevím, jak mě to zaujme, ale určitě stojí za povšimnutí. Články na toto téma by se tu teoreticky měly objevit častěji. Omlouvám se těm, které to nezajímá.... Ale měli byste se nad tím aspoň zamyslet. Nebudu vás přemlouvat, někdo si to prostě nepřipouští.

10.12.o7 - 16.12.o7

18. prosince 2007 v 18:17 | Baltska |  Sčítání lidu
Navstevnost za minuly tyden (10.12.2007 - 16.12.2007) je:
Pondeli: 199
Utery: 236
Streda: 214
Ctvrtek: 200
Patek: 227
Sobota: 235
Nedele: 215

Celkem: 1526
________________________________________________
Mazec:) Na to že jsem oficiálně zrušila blog:D 8]

Permanentně zhulená....

18. prosince 2007 v 17:31 | Baltska |  Po stopách života
Psáno v pondělí
Tohle prostě není možné:D Každý, koho potkám se mě ptá, jestli nejsem zhulená, co sem brala, nebo pohled, který po mně hodí mluví za vše O:-).... Ale ňák se jim nedivím.... Poslední dobou jsem pořád v záchvatech smíchu. Hlavně ve škole O:-) Ze mě musí mít radost.... Vždycky ale takovým blbostem.... Jsem fakt upe mimo. Dneska byl divný den:D Jako vždycky.... Kosa jak něco, zas ráno vlak zaspal, bo co. Trapně plný.... Škola mě štve čím dál víc. Jako dávám to, to jo, občas se na to aj kouknu, ale absolutně mě to nebaví a nezajímá! Pondělí je celkem v klidu, nejhorší den je zítřek>:o To máme tak blbé a nezajímavé hodiny, na konec všeho, aby toho nebylo málo tak trčím v hudebce ve které celá třída usíná a potom hurá domů. Na trenálu jsem byla dvě hodiny místo jednoho, bolí mě nohy, ještě ze včerejšího turnaje, dneska jsem nemohla sejít schody.... Nahoru to šlo, ale dolů to byla sebevražda. Aby toho nebylo málo, tak sem uplně nevěřícně zírala na tento stav ankety ↓ A zdálo se mi to šíleně vtipné.... Asi jsem magor, vím, du spát, nebudu obtěžovat. Už mám naddělaných asi 5dizajnů.... Jenomže prostě admin a já.... Nepřátelé
Hraješ badminton??
Jasně! Závodně.50 % (3 hlasy)50 %3 hlasy
Pouze rekreačně.33 % (2 hlasy)33 %2 hlasy
Z dlouhé chvíle....17 % (1 hlas)17 %1 hlas
Vyhýbám se tomu.0 % (0 hlasy)0 %0 hlasy
O čem je řeč?0 % (0 hlasy)0 %0 hlasy

Badminton, Jehnice, U15

16. prosince 2007 v 19:21 | Baltska |  Po stopách života
Dneska byl upe hafo den:) Jsme jeli reprezentovat Lokomotivu Břeclav na badmintonový zápas kategorie U15. Z našich asi tak 10ti členů jsme jely dvě.... Ale tak aspoň něco:) Až na to, že jsem vstávala 6:35 to bylo všechno upe dokonalé:) Vůbec jsem nepředpokládala, že něco vyhraju, hrálo se o postup do čehosi, 12.-13.1 v Liberci, ale to se mě kapku netýká:) Ale nedopadlo to tak špatně:) Se svým výkonem jsem spokojená 8] Vím, že mám chyby, teď už aj vím kdy, takže o to budou moje trenály zábavější.... Miluju backhand, a moje nadšení pro hru:D Čtyřhra nebyla zrovna nejslavnější, ale my se prostě musíme sehrát.... :) Odpoledne ve městě.... :D A potom hurá domů. Nemůžu, já jim dám nemůžu! Příště si to zaškrtnu sama O:-) :D. Tak zatím;)


Svátky klidu a míru?!

15. prosince 2007 v 17:47 | Baltska |  Po stopách života
Asi nikoho nevyvedu z míry tím, že se zmíním, že tento článek se bude týkat letošních Vánoc. Už pár týdnů je po celé republice značný rozruch, a to díky jenom této řadě, pro některé naprosto bezvýznamných dní. Já mám Vánoce ráda, sejde se dost lidí, dostávají se dárky, věří se na zázraky.... Ale až ty Vánoce, tu konečnou fázi. Z příprav se vyjíbám dáse říct všemu, jediné, co mi nedělá problém je strojit stromeček a péct cukroví. Mám ráda takové ty typické, zasněžené Vánoce, ty, které dneska známe už jenom z filmů. Nevím, jak u vás, ale v naší nížině nebyl sníh delší dobu ani nepamatuju, a na Vánoce.... Proč by to dělal?! Celkem mě láká strávit Vánoce někde na horách, ale to asi není ono, být někde jinde.... Dřív lidé brali Vánoce jako rodinnou sešlost, všichni byli dohromady, dělali si radost navzájem svou přítomností, dávali si skromné dárky. Dneska?! Při slově Vánoce si každý vybaví jenom prázdnou peněženku, nekonečně dlouhé fronty u pokladen ve všech možných obchodech a nesčetné množství povinností, jako je vánocení úklid, koupě stromečku, vaření večeře, pečení cukroví, atd. Je to šílené, ale asi musíte všichni souhlasit. V málokteré domácnosti se podaří navodit tu správnou vánoční atmosféru plnou klidu, naděje a štěstí. Smutné, ale pravdivé.... Nebo ne?


SC 134 aneb jak se dostat pohodlně do školy....

13. prosince 2007 v 20:41 | Baltska |  Láska na kolejích
Miluju tento vlak:) Cesty do školy jsou prostě nezapomenutelné, tento spoj vítězí na plné čáře:) Miluju zmatené lidi na nástupišti, jejich teorie, že vůz č.7 bude uplně vzadu, a potom, jako zázrakem, při příjezdu vlaku vidí, jak jim ta svítivě zelená sedmička ujíždí kdesi v dáli a ztrácí se v ranní mlze. Cestující, kteří s obrovským úsilím poctivě najdou místo, které je vytištěno na jejich jízdence, s klidem se usadí, a potom přijde další človíček a s údovem zjišťují, že mají místenku zakoupenou na totéž místo. Vždy nás přivítá typické melodie a po ní následuje sdělení:
"Dobrý den, vítáme cestující, kteří přistoupili do vlaku SuperCity 134 ve stanicích Kúty a Břeclav. Tento spoj dále pokračuje ve směru Brno hl.n, Pardubice a Praha Holešovice, kde svou jízdu ukončí. Bližší informace o službách, které poskytujeme ve vlaku najdete v letácích, nebo vám je ochotně sdělí náš palubní personál. Děkujeme, že ste si vybrali vlak SuperCity 134 a přejeme vám příjemnou cestu."
Po tomto milém uvítání nastává ve vlaku dokonalá situace. Miluju atmosféru ve vlaku, zdánlivě připomínající pohřeb na palubě letadla, tento pocit zdánlivě navodí tvar oken, ale když se vcítíte do tohoto ohromujícího prostoru, je v něm plno radosti, naděje a očekávání, co vás potká v tomto po ránu nudném, zachmuřeném tmavém dni. Stačí jediný pohled na celý vagón, který připomíná mateřskou školku po vydatném obědě, přítomní buď zasněně koukají z okna, či jejich hlava znaveně dřímá na okně, kabátu, či jiné části vlakového interiéru. Tohle je prostě po ránu dokonalá vlna radosti, života, naděje že se stane něco neočekávaného, touhy po poznání něčeho nového a neznámého, když v tom mě ze snění vyruší důvěrně známý zvuk, tento zvuk, jakožto druhý od nástupu do tohoto přitažlivého giganta, po dlouhé době jediný hlasitější za celou cestu, vyruší každého cestujícího z jeho dosavadní činnosti, zvuk, jenž do tohoto rajského ticha vnáší střet s realitou a vrací vás zpět do běžného života....
"Vážení cestující, zanedlouho náš vlak zastaví ve stanici Brno hlavní nádraží, pokud v této stanici vystupujete, děkujeme vám, že jste využili našich služeb. Ve stanici brno hl. n. Máte přípoje ve směru Tišnov, Náměšť n/Oslavou, Vyškov a Zábřeh na Moravě. Loučí se s vámi vlakový personál, a přejeme vám příjemnou cestu."
Anglický a německý výrok by taky stál za zmínku, ale obávám se že momentálně není v silách unavené studentky výberového gymnázia zjišťovat jak se dané slovo píše zcela správně po gramatické stránce.
*pozn. autora, hlášení není přesné slovo od slova, pouze se snažím naznačit sdělené informace.

Zlozvyky

12. prosince 2007 v 19:48 | Baltska |  Majitelka Blogu
Rozhodla jsem se napsat normální článek:) Nějak jsem na něj přišla dneska na trenálu.... A to na to, že mám šíleně moc zlozvyků. Vždycky udělám v určité situaci to stejné, i když na to myslím a snažím se to neudělat, podvědomě znova a znova opakuju ty stejné posunky, postoje, gestikulace.... Je to k zbláznění. Měla jsem se na to vykašlat a nikdy si toho nevšímat:D Nebudu psát jaké, stejně takto vám to nepomůže vědět. Ale fakt, kdykoli se přistihnu.... Ve škole když se nudím, o přestávkách, v šalině, čekáním na vlak, ve vlaku, na trenálu, nebo prostě jenom doma u pc, když čekám až se mi něco nahraje.... V průběhu let jsem si vědoma toho, že se jich u mě projevilo a vystřídalo několik, ale pořád ne a ne zmizet.... Někteří lidé se ovládájí, dokáží být neustále v klidu.... Mají můj obdiv. Nejsem sice tak hyperaktivní jako můj milý bráška, ale i tak:( Ať to zmizí.... >:o Nebo z toho zcvoknu.3.12.o7 - 9.12.o7

12. prosince 2007 v 19:37 | Baltska |  Sčítání lidu
Navstevnost za minuly tyden (3.12.2007 - 9.12.2007) je:
Pondeli: 183
Utery: 238
Streda: 173
Ctvrtek: 171
Patek: 215
Sobota: 256
Nedele: 278

Celkem: 1514

Some songs....

11. prosince 2007 v 21:41 | Baltska |  MuSiC♫
Takový přehled písniček které mi na youtubu právě teď padly do oka:) Spousta jich chybí.... Ale jak říkám, prostě pár:)
Dokonalý song:) I feel it in my fingers.... I feel it in my toes;) Hafo mazec♥ Best:) Taková diskotékovka:D Poslední dobou tématická:D Hafo♥ [EC 173 VINDOBONA]
Best♥ Však víme:) Lustra 4ever! [EC 170 HUNGARIA]
Nou nou nou! CHudáci.... ♥
Best písnička:) V poslední době, upe nejvíc♥
A to nejlepší nakonec O:-) IcE BoX 4ever♥!

Nový vzhled blogu.cz

11. prosince 2007 v 20:17 | Baltska |  Webová stránka
Kámoška mě upozornila na anketu, která probíhá na této adrese. Zapojte se pls do hlasování a vyberte, který vzhled je nejlepší! Mně osobně se ten první líbí asi nejvíc, taky jsem pro něj hlasovala. Nemám nic ani proti druhému návrhu, ale ten třetí se mi fakt nelíbí:( Nehodí se k tomu a je nepřehledný, těžko čitelný. Fakt respect. Jeden design celý rok.... K tomu já mám daleko O:-)

Vyhodnocení!

10. prosince 2007 v 20:54 | Baltska |  Christmas Surprise
Soutěžící
1.kolo
2.kolo
3.kolo
4.kolo
5.kolo
6.kolo
celkem
pořadí
BubblísQa*6
4
9
1
4
3
27
4.
Papuč2
1
5
1
2
3
14
10.
Lůca**
11
5
2
3
6
10
37
2.
Daniella
8
4
5
1
1
0
19
8.
Lucy
21
14
7
7
4
9
62
1.
NeT
6
1
1
1
2
2
13
11
Verry
4
0
8
5
4
X
21
6.
snowik
3
2
4
2
2
3
16
9.
Angel
5
8
2
2
4
8
29
3.
marfa
5
6
1
5
1
8
26
5.
Xenuska
3
4
2
3
3
5
20
7.
hlasů v kole
74
49
46
31
33
51
284
Lucy
Všem děkuju za účast! Nasbírali jste hroznou spoustu hlasů, gratuluju!
Vítězka: Lucy
Čestné místa: Lůca**, Angel
Výhodné pozice: BubblísQa*, marfa, Verry, Xenuska
Stojí za zmínku: Daniella, snowik, Papuč, NeT
Ceny:
• 4all

• Lucy

• Lůca**

• Angel

• další kategorie výherců

• ti, na které se nezapomíná
Děkuji za účast v soutěži, omlouvám se za vzniklé komplikace v průběhu jednotlivých kol a doufám že ještě se sejdem v nějaké soutěži:)

Tohle se nikdy nemělo stát....

9. prosince 2007 v 18:02 | Baltska
Bála jsem se tohoto okamžiku, kolikrít jsem přísahala, že já to nikdy neudělám, vím, jsem blbá, trapná a bůhví co ještě. Ale já to prostě nedávám. Školu zvládám, všechno ostatní mi taky vychází, ale je jedna věc na kterou prostě nemám nervy, ne, nebudu se snažit, neustojím to. Nebudu to rozvádět. Mám vás všechny moc ráda a prosím, už na tento blog nechoďte. Já se vrátím, nezrušla jsem ho, jenom prostě potřebuju pauzu. Na tohle nemám. Nedělám to proto, aby mi přibyly komentáře, abyste mě přemlouvali že se mám vrátit.... Prostě v této situaci to považuju za nejrozumnější nápad, mám k tomu osobní důvody, na nadávky kašlu. To je moje věc.

b-day.blog.cz
deviantART.com
imeem.com
homervsbender.cz

Optický klam?!

9. prosince 2007 v 14:37 | Adminka Baltska |  Láska na kolejích

Ne, jenom cesta do školy.... :)
Počet komentářů: 20

To school....

9. prosince 2007 v 9:37 | Adminka Baltska |  Láska na kolejích
Ještě ze září, ptž potom už je vždycky tma jak.... :(
Tahle je fakt pěkná:) Z 26/09/06
Tahle fotka je upe drsná:) Je focena o 7min dřív než ta první a upe z ní cítím ten ranní svěží vzduch:)

8. listopadu // Stal se zázrak!

8. prosince 2007 v 23:01 | Adminka Baltska |  Po stopách života
To fakt čumim.... To je divné:-X Všimli ste si toho, že Grissom zmizel?? :) Já to nechci zakřiknout, ale mám z toho ohromnou radost:)Bude mi chybět:( A už jsem i změnila název! Takže Grissom is dead! Supr:) Jinak dneska hafo mazec den:) 5hodin tancování, fakt upe best, ani nás tam moc nebylo....:) Vyhulenec 4évr:D A potom vláčkem na oslavu. S Paťkou jsme zase pokecaly, zahrály UNO, obnovily kapku blog a všechno:) Prostě supr:D Ale teď už sem fakt totálně mrtvá, všechno mě bolí, měli jsme tří rozcvičky.... tři >:o Píšu od babičky.... Domů se dostanu pozdě zítra:) Tak zatím pá

Back home....

8. prosince 2007 v 18:39 | Adminka Baltska |  Láska na kolejích
Odpolední cesta vlakem ze školy:)
Foceno 9/10/06 při cestě zpátky osobáčkem.... To víte, po hodině jízdy se člověk už nudí.... Ale vzopmínám si, že celý vlak spal, a já fotila..×D No a já neměla zrovna vyplý zvuk, cvakl mi mobil a celý vlak sebou škubl.... A všichni se probudili..×D ti mě museli mít rádi×) O:-)
focena 17/10/06, asi divná, ale mně se líbí:)

One railway bridge....

8. prosince 2007 v 13:39 | Adminka Baltska |  Láska na kolejích
Uplně bet místo:) Tady jsem strávila šíleně moc času.... A dá se tam dělat opravdu cokoli 8]

Trains, my love.

8. prosince 2007 v 8:39 | Adminka Baltska |  Láska na kolejích
Tohle jsou ještě prázdniny....:( To byly časy. A jak jinak než vlaky:)
" alt="Love trains.... [by Baltska]" class="center"]
" alt="Up & Down .... [by Baltska]" class="center"]
" alt="The lights on the railway.... [by Baltska]" class="center"]
" alt="Like a mirror?! [by Baltska]" class="center"]
" alt="Just alone.... [by Baltska]" class="center"]
" alt="Have you got a reservation?! [by Baltska]" class="center"]
" alt="Don´t touch! [by Baltska]" class="center"]
" alt="On the railway.... [by Baltska]" class="center"]
" alt="The railway bridge.... [by Baltska]" class="center"]
" alt="Sit down please.... [by Baltska]" class="center"]
" alt="Not Pendolino.... Just a train.... [by Baltska]" class="center"]